31 Ocak 2014 Cuma

7 Şubat - 1 Mart 2014 Merkür Gerilemesinin Burçlara Etkileri

Merkürün Burçlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

7 Şubat / 1 Mart 2014 Merkür Gerileme Tarihi

Koç Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Hedeflerinizi ve yapmak istediklerini revize etme dönemi diyebiliriz. Tasarlayın, planlayın ama adım atmak için acele etmeyin. Merkür gerilemesinin bitmesini beklemek başlangıçları için çok daha doğru olacaktır. Maddi konularda, özellikle de uzun vadeli plan ve maddi beklentilerinizde evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Harcamalarınızda açılmadan iyi koordine olmak önemli olacak. Öte yandan sosyal alanlarınızı da etkileyecek bu gerileme, eski arkadaşlarla tekrar buluşma verebileceği gibi, süregelen sorunlu birliktelikleri ve arkadaşlıklarda yol ayrımı getirebilir. 20 Şubat – 1 Mart arası, kariyer ve iş konularına daha dikkat etmek, acele kararlar almamak, yeni bir işe başlamamak doğru olur.
Boğa Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Merkür gerilemesi kariyer ve iş alanlarınızdan gerçekleşiyor ki iş konularında, her türlü statünüzde dikkatli olun. Yeni projelere başlamak için uygun zaman değil. Eldekileri revize etmek, eksikleri tamamlamak adına iyi olan bu dönem, düşünmeden ve fazla riskli hareket etmemek gerektiğini özellikle vurguluyor. Kariyerinizle ilgili birikmiş sorunlarla yüzleşmeniz gerekebilir. Devam ettiğiniz işinizde dikkatli olmak doğru olacaktır.
Dikkatinizi işe verin, dalgınlıklar ve unutkanlıklar başınızı ağrıtabileceği için işleri kontrol ederek planlamaya özen gösterin. Eskiden görüştüğünüz ve yarım kalmış görüşme, iş kontağı vs. tekrar gündeme gelebilir. 20 Şubattan itibaren seyahatler, eğitimler, seminerler gibi konularda hareketlenme olabilir ama özellikle seyahatlerde dikkatli olun.
İkizler Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Hayata bakışınızda, inançlarınızda, düşünce biçiminizde yeniden yapılanma isteği duyabilirsiniz. Eğer eğitim çalışmalarınız varsa, yazıyorsanız, kitap ve buna benzer konulara ilginiz veya uğraşılarınız varsa, yaratıcı olmak, düzenlemek, yeniden ele almak adına çok iyi bir dönem. Ancak basım, yayın ve eğitime başlamak gibi alanlarda acele etmeyin. Araştırın, düzenleyin ama adım ve başlangıçları gerileme sonrasına alın. Seyahat, turizm, geziler gibi konularda uğraşılarınız varsa, dikkatinizi iyi toparlayın. İlginç fırsatlar gelebilir ama bu alanlarda da önemli kararları gerileme sonrasına almak doğru olur. İletişime dikkat etmeniz doğru olacaktır. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Yapamayacağınız sözler vermeyin. Düşünerek konuşun ve harekete geçin. 20 Şubattan sonra krediler, banka işleri, kredi başvuruları gibi konularda işleriniz varsa, adım atmak için mümkünse 1 Mart sonrasını bekleyin.
Yengeç Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Krediler, nafaka, kira gelirleri, sigorta işleri, eş veya aileden gelen gelir ve maddi beklentiler, komisyon veya prim alacakları adına dikkatli olmanız gereken bir dönem. Hesaplar şaşabilir. Beklenmedik sürprizler sizi yorabilir. Planlarınızı her olasılığı düşünerek yapmanız doğru olur. Diğer yandan bu alanlarda beklediğiniz ama bir türlü gerçekleşmeyen konu ve gelirlerde ani bir açılmada verebilir. Ancak bu açılmanın olması için, geçmişte çözümlenmemiş olması gerekir. Gerileme sırasında başlayan ve sonuç almaya yönelik maddi konularda ister başkalarının kaynaklarından gelsin, ister sizin öz kaynaklarınızdan, dikkatli olmakta ve finansal işleri iyi planlamakta fayda var. 20 Şubattan sonra eşinizle diyaloglarınızda ve ortaklı işlerinizde daha dikkatli olmanız doğru olacaktır.
Aslan Burcunu  Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Eşiniz ile ilgili birikmiş, tuttuğunuz, sabrettiğiniz konular birden su üstüne çıkabilir. Eşinizle ilgili konulara daha fazla odaklanmanız gerekebilir. Diğer yandan ortaklı işler yapıyorsanız bu süreçte yeni başlangıçlar, ortaklık kurmalar gibi konularda dikkatli olmalı ve başlangıç yapmamalısınız. Bekleyin, araştırın ama adım atmak için acele etmeyin. 20 Şubattan sonra sağlığınıza dikkat edin. Özellikle kemikler ve dizlerle ilgili üstünde durmadığınız durumlar varsa, artık ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi özellikle 20 sinden sonra daha iyi tutmaya gayret edin. Bedeninizi yormayın. Dinlenmeye ve kendinize zaman ayırmaya özen gösterin. Çalışıyorsanız, iş yerinize yeni bir eleman almak, çıkarmak, iş ilanı vermek için özellikle 20 Şubat – 1 Mart arası uygun zaman olmayacaktır.
Başak Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Sağlık alanlarında çalışıyorsanız, hizmet sektörü ile bağlantınız varsa veya yönetici pozisyonunda iseniz bu konularda dikkatli olmakta fayda var. Aynı zamanda özellikle 20 Şubatta kadar olan dönemde eski iş yerinizden ya da daha önce görüştüğünüz iş bağlantılarınızdan, mesleki alanlardan haberler alabilir, tekrar görüşebilir, yarım kalmış iş veya görüşmeyi revize edebilirsiniz. Diğer yandan sağlığınıza dikkat etmeniz önemli. Özellikle 20 Şubatta kadar olan dönemde, hastaneler, klinikler gibi yerlerde vakit geçirmek söz konusu olabilir. Bağışıklık sisteminizi iyi tutmaya gayret edin. Sağlığınızla ilgili aksattığınız önemsemediklerinizle yeniden yüzleşebilirsiniz. Dolaşım sistemi, damarlar, alerjiler öne çıkabilir. 20 Şubattan sonra çocuklar ve bekârsanız ilişkinizle ilgili gelişmeler olabilir. Eski sevgiliden haber alma veya aniden kontak kurmak söz konusu olabileceği gibi, uzun süredir istediğiniz ama bir türlü iletişim kuramadığınız biri ile bağlantıya geçebilirsiniz.
Terazi Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Bu ay özellikle 20 – 22 Şubat aralığına dikkat edin. Merkür gerileyerek Oğlak burcuna geçtiğine sizin burcunuzda seyahatte olacak Mars ile pekte iç açıcı bir görünüm yapmayacak. Ani sinirlenmeler, ani gelişen olaylar veya durumların sizin kontrolünüz dışında gelişmesi veya her hangi bir durumun birden kontrolden çıkması söz konusu olabilir. Yine Şubat ayında 20 sinden sonra hukuki konularda adım atmamak doğru olur. Mümkünse bekleyin ve acele etmeyin. Diğer yandan özellikle 7-20 Şubat arası Merkür gerilemesi sizi ilişkiler ve aşk hayatınızla ilgili alanlardan yoğunlukla etkileyecek. İlişkinizle ilgili karar verme, yeni bir duruma geçme, eskiden tanıdığınız biri ile tekrar bağlantı kurma söz konusu olabilir. Ayrıca beraberliklerinizde iletişime dikkat edin. Sonradan pişman olacağınız sözler veya davranışlar sizi zor durumda bırakabilir. Merkür gerilemesi boyunca biraz esnek ve sakin olmaya çalışmak sizin için önemli olacak. 20 Şubattan sonra ev ve aileyle ilgili konulara daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. Ama ev değişikliği, yeni bir mekâna geçme veya ofis vs. gibi bir yerin, gayrimenkulün değiştirilmesi adına beklemek gerekiyor. Böyle bir niyetiniz varsa, araştırın ama adım atmak için 1 Marttı bekleyin.
Akrep Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Ayın ilk yarısı Merkür gerilemesi gayrimenkul, aile ev gibi özel alanlarınızda etkili olacak. Evle ve aileyle ilgili çözmeniz gereken durumlar varsa, bunları tekrar ele almak, sonuçlandırmak söz konusu olabilir. Ancak yer değişikliği, ev değişikliği, kiralama, satın alma gibi konularda Merkür gerilemesinde hareket etmeyin. Araştırın, ama adım atmak için gerilemenin bitmesini bekleyin. Ayrıca ev ve kariyer arasında koşturma birden fazla konuyla ilgilenme de yaşanabilir. Daha planlı olmaya özen gösterin. Çalışıyorsanız işinizde dikkat dağılması nedeniyle gelebilecek hatalara karşı uyanık olun. 20 Şubattan sonra iletişime, teknolojik konulara dikkat etmeniz gerekli. Öncelikle mail, telefon trafiğinde uyanık olun. Yanlış kişilere mail gitmesi, yanlış anlaşılmalar vs. yaşanabilir. Her şeyi iki kere kontrol edin, acele ile davranmayın. Satış, pazarlama gibi alanlarda uğraşıyorsanız, kontratlara, verdiğiniz sözlere dikkat edin.
Yay Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Öncelikle iletişime, ağzınızdan çıkana, yazılı ve sözlü iletişim kontaklarınıza dikkat etmeniz bu Merkür gerilemesinde önemli. Ne yazdığınıza, ne söylediğinize dikkat edin. Özellikle mail, kontratlar, yazılı belgeler gibi argümanlarda dikkatli ve uyanık olmalısınız. Yakın çevrenizle iletişim, kardeşler, yakın arkadaşlar, kuzenler, komşular gibi, biriken sorunlar gündeme gelebileceği gibi, uzun süredir görmediklerinizle kavuşabilirsiniz. Eğer kardeşlerden yana sorunlar varsa, bunlar tekrar depreşebilir. 20 Şubata kadar olan dönemde yakın çevreniz, kardeşler, her türlü iletişim konuları hassas etkiler içinde olacak. 20 Şubattan sonra ise maddi konulara dikkat etmek gerekiyor. Ani masraflar olabilir. Diğer yandan beklemediğiniz para girişleri de söz konusu. Gelir gider dengenizi 20 Şubattan itibaren özellikle 1 Martta kadar iyi ayarlamalısınız.
Oğlak Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Merkür gerilemesi öncelikle maddi konular, ailevi alanlarda etkili olacak. Özellikle 20 Şubatta kadar finansal konularda uzun süredir sizi uğraştıran alacaklarınız ve benzeri durum varsa sonuçlanabilir. Ancak maddi alanlarda krediler, borçlar almak ve vermek için 20 Şubat ile 1 Mart arası uygun değil. Kredi başvurusu planınız varsa, iyi düşünün ve hesaplayın, imzaladığınız belgelere dikkat edin. Masraflarını vs. iyi araştırın. 20 Şubattan itibaren gerileyerek burcunuza gelecek olan Merkür, dikkatinizi toplamakta zorlayabilir. Mars görünümü nedeniyle çok ani gelişmelere şahit olabilirsiniz. Esnek ve sabırlı olmalı, fevri hareket etmemelisiniz. Ele aldığınız her ne olursa çok yönlü bakmak önemli olacak. 20 Şubat ile 1 Mart arası, sağlığınıza dikkat etmeli, fiziksel olarak yorulmamalı, birden fazla işi aynı anda yapmaya çalışmadan, sakin bir şekilde olayları ele almalısınız.
Kova Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Burcunuzda geri harekette konaklayacak Merkür, 20 Şubatta kadar sizi yaratıcı enerjiler ile donatacak. Öncelikle bir konuda araştırma yapmak, sonuç çıkarmak, düşünmek, yarım kalanları bitirmek adına oldukça verimli bir süreç olacak. Ancak yepyeni bir projeye 1 Martta kadar başlamayın. Üzerinde araştırın ama adım atmayın. Çok yaratıcı olacaksınız ama fikirlerinizi hayata geçirmek adına martı beklemek gerekiyor. Genel olarak ise iletişime önem verin, dikkat dağılmalarına karşı tedbirli olun. Unutkanlıklar başınızı ağrıtabilir. 20 Şubattan sonra gizlenmiş, kimsenin bilmesini istemediğiniz durumlar aniden gün yüzüne çıkabilir. Mars görünümü nedeniyle daha agresif olabilirsiniz. He ne olursa olsun olayları sakin karşılamalı, 20 Şubat-1 Mart arası biraz kendinizle kalmalı, sizi sıkan,  geren ortam ve kişilerden uzak durmalısınız. Ayrıca yine 20 Şubat sonrası giderlerinize dikkat etmekte fayda var.
Balık Burcunu Merkür Gerilemesinde Neler Bekliyor?
Merkür gerilemesi bir anlamda arka bahçenizde gerçekleşiyor. Kendinizle olmak isteyebilir, kalabalıklardan sıkılabilirsiniz. Uzun süredir bilinçaltınızı meşgul eden, düşünceler birden su üstüne çıkarak sizi meşgul edebilir. İlginç rüyalar artabileceği gibi, hisleriniz ve sezgilerinizde yükselecek. Cesaret edemediğiniz veya yapmanız gereken ama arka planda bıraktıklarınızı mecburen uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte giderleriniz dikkat etmeniz önemli. Gelir gider dengenizi iyi planlayın. Şubat ayı sizin için alışveriş adına planlı olmayı gerektiriyor. Gerçekten ihtiyacınız olanı alın ama bu arada her türlü teknolojik ürünün alımından uzak durun. 20 Şubattan itibaren ise arkadaşlar, sosyal çevrenizle ilgili alanlara geçecek olan gerileyen Merkür, sizi eski dostlarla tekrar buluşturabilir.
Sevgilerimle.  
Astrolog Şebnem Ekşib

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder